Cumhurbaşkanı Erdoğan Riyad'da askeri törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Riyad'da, Suudi Arabistan Kralı Selman tarafından askeri törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad'da, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud tarafından karşılandı.

Erdoğan, Medine ziyaretinin ardından TSİ 13.15'te özel uçak "TUR" ile Riyad'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Riyad Kral Halid Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminalinde Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud karşıladı.

Erdoğan'ı uçağın kapısında karşılayan Selman, daha sonra Erdoğan ile tören alanındaki yerlerine geçti. Kral Selman ve Erdoğan iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından Suudi Arabistan Kraliyet Tören Kıtası'nı selamladı. Resmi heyetlerini birbirlerine tanıtan iki lider, daha sonra kraliyet terminalinde bir süre dinlendi.

Bu sırada Kral Selman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çeşitli baharatlarla aromalandırılan Arap kahvesi ikram etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral Selman il özel sarayında baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından öğle yemeğinde de bir araya gelecek.

Erdoğan, temaslarının ardından Türkiye'ye dönecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a temaslarında Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu eşlik ediyor.

Muhabir: Kadir Karakuş, Merve Yıldızalp

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 1