Güncel

Güncel haberler, son dakika gelişmeleri tarafsız habercilik anlayışıyla sizlerle...

OTONOM ARAÇLAR SİBER SALDIRIYA KARŞI KENDİNİ SAVUNACAK

OTONOM ARAÇLAR SİBER SALDIRIYA KARŞI KENDİNİ SAVUNACAK

Otomotiv teknolojilerinde yaşanan gelişmeler sayesinde otonom araçlar birkaç yıl içinde hayatımıza girmeye hazırlanıyor. 2020 yılında otonom araçların piyasa değerinin 60 Milyar Euro’nun üzerinde olması beklenen sektörde sürücüsüz araçlar ile ilgili bazı sorular da çözüm bekliyor. Özellikle otonom araçların hayatımıza nasıl gireceği, güvenliği, siber saldırı riski ve Türkiye’deki altyapı yeterliliği gibi merak edilenler üzerine otonom araç kontrol yazılımları alanında Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan Dr. Serkan İmpram, görüşlerini paylaştı.

Otomasyon sistemlerindeki aksaklıkları azaltıyor

Otomasyon sistemlerindeki aksaklıkları azaltıyor

CHEP’in kaliteli paletleriürün taşıma verimliliğini artırıyor, Otomasyon sistemleri, tedarik zinciri boyunca şirketlerin ürünlerini hızlı ve sürdürülebilir bir şekilde taşımasına yardımcı oluyor. Bu sistemlerin etkili bir şekilde çalışabilmesi için doğru ekipman kullanımı büyük önem taşıyor. CHEP, Türkiye’nin her yerine ulaştırdığı dayanıklı ve standart paletleriyle otomasyon sistemlerdeki aksaklıkları azaltıyor, ürün hasarını önlüyor,maliyetleri düşürüyor ve verimliliği artırıyor.

Oyak Renault’nun 6 milyonuncumotor gururu

Oyak Renault’nun 6 milyonuncumotor gururu

Kendi vites kutusunu, şasisini ve motorunu üreten Türkiye’nin en büyük entegre otomobil şirketi Oyak Renault, yaklaşık yarım asır önce başladığı motorüretiminde 6 milyon adede ulaşarak yepyeni bir rekor kırdı.

Ford’un güvenli yolculuklar için geliştirdiği teknoloji, “Şerit Hizalayan Yatağa” ilham verdi

Ford’un güvenli yolculuklar için geliştirdiği teknoloji, “Şerit Hizalayan Yatağa” ilham verdi

Ford’un geliştirdiği “Şerit Hizalayan Yatak” ile çiftlerin yatakta kendi alanlarını koruma mücadelesi sona eriyor. İlhamını pek çok Ford aracında kullanılan ve yol çizgilerini takip ederek sürücülerin şeridinde kalmasını sağlayan Şeritte Kalma ve Şerit Hizalama Yardımcısı teknolojisinden alan bu özel yatak, çiftlere kaliteli, huzurlu ve rahat bir uyku vadediyor.

Continental’den Yolda ve İşte Güvenliği Artıran Akıllı Giysiler!

Continental’den Yolda ve İşte Güvenliği Artıran Akıllı Giysiler!

Continental’in ısıtmalı ve LED ışıklı, ‘akıllı’ prototip güvenlik ceketleri, dünyanın en büyük teknoloji fuarı Las Vegas Elektronik Fuarı'nda (CES) ilk defa görücüye çıktı. LED ışık fonksiyonu özellikle gece çalışanlar, acil servis, belediye, güvenlik çalışanları ve kamyon şoförleri için daha fazla güvenliği sağlamaya yardımcı olurken;entegre ısı fonksiyonu ile desürüş sırasında sadece sürücüyü ısıtarak enerji tüketimini yüzde 90’a varan oranda azaltabiliyor. Her iki uygulamada da, sürücü koltuğuna yerleştirilen birleşik bir bobin vasıtasıyla endüktif şarj edilebiliyor.

Otomotiv Sanayii Derneği, Yılın İlk Verilerini Açıkladı!

Otomotiv Sanayii Derneği, Yılın İlk Verilerini Açıkladı!

Türkiye otomotiv sanayii, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar ve yüksek faizin hissedildiği zorlu bir yılı geride bıraktı. 2018 yılında üretim ve ihracatta 1 milyon adedini aşan otomotiv sanayii, 2019 yılınaiç pazarda ciddi bir daralma yaşayarak başladı. İç pazardaki daralmanın etkisiyle üretim daralma gösterirken ihracatta ise denge nispeten korundu. Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) 2019’un Ocak ayına ilişkin açıkladığı verilere göre, toplam otomotiv üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 azalarak 109 bin 871 adet düzeyinde gerçekleşti. Toplam otomobil üretimi ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16 azalarak 71 bin 397 adet oldu. Aynı dönemde toplam otomotiv ihracatı adet bazında yüzde 1 oranında azalarak 93 bin 760 adet, otomobil ihracatı ise yüzde 20 oranında azalarak 58 bin 807 adet seviyesinde gerçekleşti. Toplam otomotiv ihracatı dolar bazında yüzde 2 artıp2,4 milyar dolar olarak ge...

Kars Oto Kiralama

Kars Oto Kiralama

Günümüzün şartlarında ulaşım oldukça kolaylaşmıştır. Ulaşımı sağlamak için motorlu taşıtlara ihtiyaç duyarız. Kişiler şehirlerarası ya da ülkeler arası seyahatlerimizde firmaların oto kiralama hizmetlerine ihtiyaç duyarlar.

AB nin enerjide endişesi azaldı

AB nin enerjide endişesi azaldı

AB Komisyonu Enerji Birliği'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, AB'nin enerji tüketiminin düşmeye başlamasıyla Rusya'ya karşı enerji konusunda endişelerinin daha da azaldığını belirtti.

Yeni nesil para kazanma yöntemi

Yeni nesil para kazanma yöntemi

Artık pazara ulaşmanın ve pazar üzerinden kazanç elde etmenin en etkili yolu teknolojiyi kullanmaktır. Online satış ortaklığı da teknolojinin avantajlarını sunan yeni bir para kazanma yöntemidir.

'FETÖ'nün İK'sına girildi'

'FETÖ'nün İK'sına girildi'

Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik operasyonda, insan kaynakları departmanı gibi kullanıldığı öne sürülen bir derneğin 11 yöneticisi ile çalışanı gözaltına alındı.

Türkiyenin ilk yazılım marketi açıldı

Türkiyenin ilk yazılım marketi açıldı

KMK Market, ihtiyacınız olan iş yazılımlarını (Muhasebe Programı, CRM Programı, Personel Programı ), Web tasarım paketleri, eticaret paketlerini çevrimiçi satın alma imkânı sağlıyor. Türkiye’nin ilk yazılım marketinden ihtiyaç duyduğunuz yazılımları hemen satın alabiliyorsunuz. İşletmenizin ihtiyaç duyduğu iş yazılımlarını garantili bir şekilde hemen satın alın.

İçerik Yanı Reklam 3