Global Liderlik Ödülü 3. Kez Türkiyenin!

Hindistan’ın Haydarabad şehrinde 13 Temmuzda, 128 ülke temsilciliğinin katıldığı, AIESEC Uluslararası Kongresi gala gecesinde, Türkiye, Global Liderlik Ödülüne layık görüldü!

3.kez ödülü alan AIESEC Türkiye Genel Başkanı Alihan BOLAT, ‘Bize her zaman güç veren ülkemizdeki gençlerin sesini duyurma inancı, geçtiğimiz 2 senede olduğu gibi bu sene de AIESEC dünyasında hissedilmiştir. Gönüllülüğe inanan tüm gençler adına aldığım bu ödül üyelerimizin emeğinin karşılığıdır. Türk gençliğine inancımız tam, hep birlikte daha güzel yarınlar için çalışmaya devam edeceğiz’ cümleleriyle heyecanını dile getirdi. 

Dünyanın 128 Ülkesinden Gençler!

1948 yılında, dünyada kültürlerarası etkileşimi oluşturabilme hayali ile kurulan AIESEC,günümüzde 128 ülkede gönüllülük ve staj faaliyetlerine devam ediyor. Kurulduğu andan bu yana dünyanın gençler tarafından yönetilen en büyük gençlik organizasyonu ünvanını taşıyan kurum 1954’de  iş dünyamızın öncülerinden Nejat Eczacıbaşı’nın atılımlarıyla ülkemizde faaliyet göstermeye başladı.

Türkiye’de 15 Şehirde Devam Eden Projeler

Türkiye’de 15 şehirde 18 birim olarak faaliyetlerini sürdüren kurum, yüzlerce kurumsal firmaya uluslararası istihdam desteği sağlarken, Start-Up’lar için tamamen ücretsiz uluslararası gönüllü stajyer programları yürütüyor. Sosyal Sorumluluk alanında ise, başta bu seneyi Gönüllülük Yılı ilan eden Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere pek çok farklı sivil toplum kuruluşu ile ortaklaşa projeler gerçekleştiriliyor. Gönüllülük projelerinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri programını takip eden kurumun Türkiye ayağındaki değişim sayıları on bini geçti!
 

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 1