Dijital Verimlilik Kütüphanesi Yayında

erimlilikle ilgili 700’den fazla yayına ücretsiz ulaşmayı sağlayan "Dijital Verimlilik Kütüphanesi" erişime açıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, verimlilikle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla konu hakkındaki yayınların tek çatı altında toplandığı "Dijital Verimlilik Kütüphanesi"ni hayata geçirdi. Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Dijital Verimlilik Kütüphanesi, "verimlilikkutuphanesi.sanayi.gov.tr" adresi üzerinden erişime açıldı. Verimlilikle ilgili farkındalığı artırmanın amaçlandığı dijital kütüphanede, süresiz yayınların yanı sıra Bakanlığın ilgili yayınları da ücretsiz olarak sunuldu.

 

700’DEN FAZLA YAYIN

Dijital platformda "Süresiz Yayınlar" başlığı altında, 1963 yılından bu yana basılan, verimlilik konulu 700'ü aşkın kitap ve yayın yer alıyor. Bu yayınlar, kitaplar, çeviriler, kongre, konferans ve sempozyum kitapları, araştırma ve inceleme sonuçları, sektör raporları ve kılavuzlar gibi birçok türde eseri kapsıyor.

 

ANAHTAR VE VERİMLİLİK DERGİLERİ

Bakanlığın aylık yayımladığı "Anahtar" ile üç ayda bir yayımladığı "Verimlilik" dergileri de dijital kütüphanede erişime açılan kaynaklar arasında bulunuyor.

 

ETKİ ANALİZİ ÇALIŞMALARI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının merkez birimleriyle bağlı, ilgili ve koordinasyonundan sorumlu olduğu kuruluşlar tarafından verilen teşvik, yatırım ve desteklerin ekonomik, sosyal ve kültürel etkileri, Etki Analizi çalışmalarında değerlendiriliyor. Böylelikle hem kullanılan kamu kaynaklarının hesap verebilirlik mekanizmasının güçlendirilmesi hem de programların gözden geçirilerek geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamdaki çalışmaların özet raporları da "Dijital Verimlilik Kütüphanesi"nde yer alıyor.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 2