Ergin Ataman'ın cezasına itiraz edilecek

Galatasaray Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, TBF Disiplin Kurulu'nun, Ergin Ataman'a verdiği 75 bin lira para cezasına itiraz edeceklerini açıkladı.

Galatasaray Kulübü'nün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, Türkiye Futbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu'nun, erkek basketbol takımı başantrenörü Ergin Ataman'a verdiği 75 bin lira para cezasına itiraz edeceklerini açıkladı.

Aküzüm, kulüp televizyonu GSTV'ye yaptığı açıklamada, Ataman'a, oyuncusu Göktürk Ural'a tokat attığı için verilen cezanın isabetsiz olduğunu savunarak, "Ergin Ataman için federasyon disiplin kurulunun aldığı karara itiraz edeceğiz. Türkiye'de bazı takımların koçları saha içinde ve maç sırasında oyuncularına aleni sert fiziksel müdahalelerde bulundu, bu önemli takımlarda meydana geldi. Soyunma odası değil, maç esnasında ve seyircilerin önünde oldu. Ancak aleni olan şeylere ceza vermeyen federasyon soyunma odasında meydana gelen bir olayı çok çabuk cezalandırdı" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı yönetici, sakatlığının tedavisi nedeniyle bir süredir ABD'de bulunan Kelsey Bone'un da yarın takıma katılacağını duyurdu.

Bu arada Galatasaray Kulübü'nün yönetim kurulu toplantısı Duygun Yarsuvat'ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya dün başkan Yarsuvat ile gerginlik yaşadığı iddia edilen ikinci başkan Hamdi Yasaman'ın katılmadığı belirtildi.

Muhabir: Ercan Çakar

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 2