Penaltı atmak artık benim için çok daha zorlaştı

Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, "Penaltı atmak artık benim için çok daha zorlaştı" dedi.

Barcelona Kulübü dergisine röportaj veren Messi, bu sezon kaçırdığı penaltılardan dolayı "büyük öfke" duyduğunu belirterek, "Olan şu ki, çok fazla penaltı kullanıyorum. Hem Barça'da hem Arjantin Milli Takımı'nda penaltıcı benim. Ve kaleciler her seferinde beni daha iyi tanıyorlar. İyi kullanılmış bir penaltıyı kurtarmanın çok zor olduğu doğru ama benim için penaltı atma anı artık daha zor" değerlendirmesinde bulundu.

Messi ayrıca, "2014'te zor bir yıl geçirdim ama şu anda kendimi çok iyi hissediyorum. Saha dışında yaşananlardan, sakatlıklardan ve düşük verimimden dolayı zor bir yıl yaşadım. Neşem, çalışmam, gayretim sayesinde en iyi formumu tekrar kazanmak için geçen yılı hızlı bir şekilde unutmaya çalıştım. Şanslıyım ki, şu anda çok iyiyim" açıklamasını yaptı.

Bu sezon Kral Kupası'nda finale kaldıklarını, lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'nde yollarına devam ettiklerini hatırlatan Messi, "En uzağa ulaşma heyecanımız var ve hepsini kazanmak için savaşacağız" ifadelerini kullandı.

"Asla kendimde gol atma zorunluluğu hissetmedim" yorumunu yapan Arjantinli futbolcu, Barcelona'nın her zaman büyük forvetlere sahip olduğunu, halen Neymar ve Luis Suarez'in gol dışında da takıma çok büyük katkı sağladığını belirtti.

Öte yandan Messi, bu zamana kadar yaptığı hat-tricklerin her zaman kendisi için özel olduğunu ifade ederek, her hat-trickten sonra maç topunu alıp tüm takım arkadaşlarına imzalattığını kaydetti.

Messi, 2007'de Nou Camp'ta 3-3 berabere kaldıkları Real Madrid maçında attığı 3 golün ise "çok özel" olduğunu, bu maçtan sonra Real Madrid'in efsanevi kaptanı Raul Gonzalez'den bile tebrik aldığını bildirdi

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 1