Placido Domingo'dan İstanbul'da muhteşem konser

İspanyol tenor Placido Domingo, Ülker Sports Arena'da hayranlarıyla buluştu. Domingo, Türk izleyicilerine bir sürpriz yaparak konser sonunda oğlu Placido Domingo Jr. ile "Perhaps Love"ı seslendirdi.

 Yüzyılın en önemli tenorlarından biri kabul edilen Placido Domingo, Ülker Sports Arena'da sahne aldı.

Yarım yüzyılı aşkın aktif sanat hayatıyla "operanın kralı" unvanını taşıyan İspanyol tenor, İstanbul konserinde bazı opera, operet ve Broadway eserlerinden kısımlar seslendirdi.

Konser sonunda izleyicilere teşekkür eden Domingo, İstanbul'da bulunduğu için mutlu olduğunu ve uzun zamandır buraya yeniden gelmeyi istediğini söyledi.

Eugene Kohn şefliğindeki Filarmonia İstanbul Orkestrası ile sahne alan sanatçıya, Angel Blue ile Micaela Oeste bazı şarkılarda eşlik etti.

Domingo, Türk izleyicilerine bir sürpriz yaparak konser sonunda oğlu Placido Domingo Jr. ile "Perhaps Love"ı seslendirdi.

Neredeyse tüm koltukların dolu olduğu konserin sonunda Domingo, uzun süre ayakta alkışlandı.

Konser, IEG Live, Pozitif Live ve Piu Müzik işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Placido Domingo

Dünyanın en önemli sahnelerinde, 140'tan fazla rolde 3 bin 600'ü aşkın performans gerçekleştiren ve 500'ün üstünde konser yöneten Placido Domingo'nun, çoğu tam opera kayıtlarından oluşan 100'ü aşkın albümde imzası buluyor.

Dünya turnesi kapsamında New York, Berlin, Londra, Madrid, Rio de Janeiro ve Milano'nun ardından İstanbul'da 74'üncü yaş gününden 2 gün önce sahne alan Domingo, ilerleyen yaşına rağmen aktif sanat hayatına devam ediyor.

Orkestra şefliği de yapan Domingo, ayrıca Los Angeles Operaevi'nin genel direktörlüğü görevini yürütüyor.

AA

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 3