Bosch, Meksika’daki Capital Reforma kompleksi için IP tabanlı üst düzey özel güvenlik çözümü sunuyor

Bosch Güvenlik Sistemleri, Meksika'nın başkenti Mexico City’deki yeni bina kompleksi Capital Reforma için kapsamlı bir güvenlik çözümü sundu.

Lüks restoranların ve ofis binalarının yer aldığı, halka açık sanat sergilerinin gerçekleştirildiği turistik bir bölgede yer alan Capital Reforma kompleksi, aynı zamanda, geçit törenlerinin yapıldığı geleneksel bir kutlama alanı olarak da biliniyor. Her biri 108 metre uzunluğunda 2 yüksek gökdelene ev sahipliği yapan kompleks, 30 bin metrekarelik ofis, 140 bin metrekarelik lüks konut alanı ve yaklaşık 2 bin metrekarelik otopark alanından oluşuyor. 

Capital Reforma kompleksinin güvenlik ihtiyaçlarını ve bu komplekste çalışan/yaşayan kişilerin güvenliğini sağlamak için Bosch Güvenlik Sistemleri kapsamlı çözüm sundu. Video gözetim, yangın algılama ve acil anons sistemlerinin yanı sıra kartlı geçiş kontrol sistemini de kapsayan Bosch Güvenlik Sistemleri çözümü, merkezi olarak izlenip yönetilebiliyor. 

Bosch‘un yerel iş ortağı Insecom, yangın algılama çözümü olarak, entegre ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi‘ni sundu. Seçilen 420 Serisi yangın dedektörleri, bir yandan hızlı yanıt vermeyi ve yanlış alarmlara karşı dayanıklılığı garanti ederken, öte yandan komplekste bulunan farklı bölgeler için de güvenilir bir çözüm sağlıyor. Insecom yetkilisi Miguel A. Reyes: "Bosch sadece aradığımız esnek ve yüksek kaliteli ürünleri sunmuyor, aynı zamanda çok iyi bir iş ortağı olduğunu da gösteriyor. Bina kompleksinde kullanmayı tercih ettiğimiz Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi gerek kurulum, gerek bakım aşamasında olsun geçmişte kullandığımız farklı marka sistemlere göre çok daha kolay bir çözüm sağlıyor" diye konuştu. 

Insecom'un farklı markalarda bulamadığı diğer bir özellik ise kurulu sistemde model değişiklikleri yaşandığında Bosch sistemlerinin sunduğu “geriye dönük uyumluluk modülü”. Yangın algılama sistemi, farklı alanlar ve kaçış yolları için özel hedefli tahliye talimatlarını dağıtmasına olanak sağlayan PLENA Acil Anons Sistemi ile entegre edilirken; video gözetim çözümü olarak ise, binanın estetik gereksinimlerini karşılayan AUTODOME IP kameraların kurulumu tercih edildi. Bu kameralar, düşük ışık ve yüksek kontrastta bile yüksek kaliteli görüntüler sunuyor. Bosch’un kartlı geçiş sistemi ziyaretçilerin erişimi, kaydı ve kontrolünü sürekli sağlayarak güvenlik çözümünü verimli bir şekilde tamamlıyor.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 3