Uğur Soğutma’nın üniversitelerle işgücü atılımı

Tüm çalışan ve iş ortaklarının sürekli eğitimine ve gelişimine yatırım yapan Uğur, Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerle işbirliğine giderek öğrencilere staj ve iş olanağı sağlıyor.

60 yılı aşkındır 100% yerli sermaye ile dünyanın 137 ülkesine inovasyon gücü ile teknolojisini ihraç eden Uğur, nitelikli iş gücüne yatırım yapıyor. Özellikle son yıllarda eğitim kurumları ile birlikte yürüttüğü projelerde gelecek nesillere nitelikli fırsatlar sağlamak için yatırımlar yapıyor. Kurumsal İK sitesi http://www.ugurlukariyer.com/ sitesinde ve kampüslerin on-line platformlarında üniversite öğrencilerine ve yeni mezun genç profesyonellere kariyer olanakları sunuyor. 

Konuyla ilgili olarak İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Özellikle katılım yaptığımız üniversite kariyer günlerinde yeni mezun arkadaşlarımızın ilgisi bizi çok memnun ediyor. Öğrenci arkadaşlarımızın ve mezun adaylarının kariyerlerine başlarken köklü ve modern yönetim anlayışına sahip kurumları tercih ettiklerini gözlemledik. Biz de bu taleplerine kayıtsız kalamazdık. Bu nedenle anlaştığımız üniversitelerle işbirliği ağımızı genişletmeye karar verdik.” dendi. 

“Geçtiğimiz yıllarda bölgedeki hemen her üniversitenin kariyer günlerinde yer aldık. Şirketler Grubumuz’da profesyonel hayatına başlamak isteyen arkadaşlarla iletişim kurarak bazı adımlar attık. Şimdi bunların sürdürülebilir hale gelmesi ve kalıcı olması için çalışıyoruz.” dedi. 

Sürekli eğitim ve gelişime önem vermeyen kurumların rekabetçi ortamda pazarda tutunamayacaklarını da hatırlatan yetkili üniversitelerle olan işbirliklerinin yeni eğitim öğretim yılında da artarak devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*

İçerik Yanı Reklam 3